ציפויי שיניים מחרסינה וכתרים אסתטיים

כיצד לקבל את החיוך המושלם באמצעות השיטות המתקדמות ביותר בעולם רפואת השיניים? 

הציפויים והכתרים האסתטיים שלנו מספקים את התוצר שעוזר להשיג את החיוך היפה ביותר.

כיום אנו חיים בעולם משתנה ודינמי מאוד ודרישות לנראות חיצונית אסתטית אצל בני אדם גם משתנות מהר ובהתאם לסטנדרטים המקובלים בחברתנו. הנראות החיצונית, החשק להיראות צעיר יותר ומצליח יותר, רצון לקבל את החיוך ה"הוליוודי" Hollywood Smile)) גרם להתפתחות מהירה מאוד בטכנולוגיות הגבוהות ברפואת השיניים בשנים האחרונות. שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, ידע חדש הנרכש על אסתטיקה דנטלית עשו פריצת דרך המאפשרת את התוצאות המשולמות ביותר בזמנינו. 

בייצור הציפויים והכתרים האסתטיים נעשה שימוש בחומרים המודרניים שעונים לדרישת biocompatibility ברפואת השיניים העכשווית. 

אז מה זה ביוקומפטביליטי אתם שואלים?

ובכן זו שיטה שפותחה כדי להתאים את החומרים הדנטליים לגוף המארח (המטופל). החומרים הללו חזקים במיוחד, לא אלרגניים ולא משנים את צבע החניכיים היות והם אינם מכילים מתכות שונות. 

אז מתי משתמשים בציפויי שיניים וכתרים אסתטיים וכיצד עושים אותם? 

כל התשובות בכתבה הבאה.​

 

צרו קשר עכשיו>>

ד״ר מיכאל רייר, רגע לפני הטיפול 

לפני הטיפול: מדוע חשוב מאוד לבצע בדיקה קלינית מקצועית ולבנות תכנית טיפול אישית?

מטופלים המגיעים לרופא שיניים שמתמחה באסתטיקה דנטלית מתלוננים בד"כ על כמה דברים: צבע השיניים, גודל וצורת השיניים, רווחים בין השיניים, פגמים שונים בסתימות ושחזורים ישנים, שינוי בצבע החניכיים סביב הכתרים הישנים (למשל, כמו פס כהה סביב הכתר).

פעמים שתוך כדי בדיקת המטופלים מתגלות בעיות נוספות כגון סימני שחיקת שיניים וכתוצאה מכך נגרמות בעיות תפקודיות בפה, פעמים שמתגלות בעיות סגר ועקב כך זה עשוי לגרום לכאבים בפרקי הלסת, או כאבי ראש ומגרנות.

אז מה בעצם כוללת הבדיקה הקלינית?

ובכן, בדיקה קלינית בחלל הפה מאפשרת לראות את התמונה הכוללנית כדי להכין את הבסיס לפני הטיפול האסתטי, מה המצב הבריאותי של החניכיים, האם יש תהליכים הדלקתיים סביב השיניים, בדיקת רנטגן של שיניים חשודות לתהליכים דלקתיים אפיקליים, האם מצב הסגר מאפשר לעשות את הציפויים, מצבים אחרים שעשויים למנוע את ביצוע הציפויים או הכתרים האסתטיים.

באיזה מצבים מומלץ לבצע ציפויי שינים וכתרים אסתטיים?

מבצעים ציפויים לשיניים כאשר סובלים מסדקים או משברים בשיניים, רווחים, שיניים שחוקות או עקומות, שיניים בגדלים שונים או מראה אסתטי לקוי. 

חשוב לקחת בחשבון כי לעיתים ציפויים לא יכולים לתת פתרון אולטימטיבי לבעיה האסתטית ויש עדיפות גבוהה יותר לפעמים לעשות כתרים.

העדיפות לביצוע כתרים עולה כאשר ישנה פגיעה משמעותית בחומר השן עצמה או כדי למנוע את פגיעתן. גם במקרים שיש צורך לשנות את הסגר או את הגובה הסגרי. למטופלים שסובלים מדלקת חניכיים כרונית וניידות שיניים עקב זאת, ממליצים לעשות כתרים כדי למנוע את התבדרותן של השיניים. 

במקרים מסוימים ניתן לבצע כתרים או ציפויים ללא ביצוע יישור שיניים.

לעיתים המטופלים מעוניינים לשפר את האסתטיקה כאשר יש שינוי בצבע הכתרים הישנים ולכן במקרה כזה ממליצים על החלפת הכתרים הישנים על בסיס מתכת לכתרים אסתטיים ללא מתכות. (All Ceram crowns). כמו כן ישנם מצבים של שינוי הצבע סביב הכתרים הישנים עקב נסיגת החניכיים או דלקתם, דבר העשוי להשפיע על ההחלטה לעבור טיפולים אסתטיים.

 

צרו קשר עכשיו>>

מה חשוב לדעת על ציפויי שיניים?

נכון להיום, טיפול בציפויי שיניים הוא אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בעולם האסתטיקה הדנטלית. ציפויים אלו ״נדבקים״ על פני שטח השיניים ובכך משפרים בקלות, במהירות וביעילות את החיוך. בראש ובראשונה יש להבין שכדי שציפויי שיניים יודבקו כהלכה, נדרשת הכנה מינימלית של השן. כשמדובר על ציפויי שיניים מיוחדים ודקים במיוחד, לעיתים אף ניתן לוותר על השחזת השיניים. כמובן שכדי להבטיח קבלת תוצאות מושלמות, כדאי לבחור ברופא שיניים בעל ניסיון בתחום האסתטיקה והציפויים בפרט.

סוגים שונים של ציפויי שיניים וכתרים אסתטיים

קיימים מספר סוגים שונים של ציפויים ובחירה בסוג הציפוי הנכון לטיפול תהיה על בסיס מצבו של המטופל, דרישותיו ורצונותיו ובמיוחד בסוג הציפוי אשר ייתן את המראה הטבעי ביותר.

ציפוי שיניים מסוג PLV – Porcelain Laminate Veneer, הינו ציפוי העשוי מחרסינה. עוביו של ציפוי זה הוא בדרך כלל בטווח של 0.5-0.3 מ"מ, אשר נדבק על פני שטח השן.

ציפוי שיניים מסוג - Lumineers הינו ציפוי חרסינה הדק ביותר, כ-0.3 מ"מ. לעיתים, בעת שימוש בציפוי מסוג זה, לא נדרשת השחזת שיניים לגמרי וכך ניתן לשמור בצורה מיטבית על בריאות השן.

ציפוי שיניים מסוג Composite, נעשה מחומרים סינטטיים שנדבקים גם הם על פני שטח השן ובדרך כלל הם קצת יותר עבים מאשר ציפויי חרסינה.

נקודה נוספת ולא פחות חשובה בבחירת סוג הציפוי היא עמידות הציפוי לאורך הזמן. ציפוי חרסינה נשמר בצורה טובה ולטווח ארוך הרבה יותר לעומת ציפוי קומפוזיט. החרסינה הינה עשויה מחומר חזק שאינו משנה את צבעו, כמו"כ יש לציפוי חרסינה מראה הרבה יותר טבעי מאשר הקומפוזיט.

בנוסף, ציפויי שיניים לא מצריכים טיפול פולשני במיוחד והתוצאות הן פשוט מדהימות.

כאשר מדובר על כתרים אסתטיים ללא מתכות חשוב להבין כי נעשה שימוש  בכמה סוגי כתרים כגון כאלו העשויים זירקוניה עם בנית חרסינה עליהם, כתרי חרסינה על בסיס חומר Emax, כתרים על בסיס חרסינה היברידית (שילוב בין החרסינה לבין חלקיקי חומרי קומפוזיט) וכדומה.

ד״ר מיכאל רייר, מבצע הדמייה ממוחשבת בציפויי חרסינה

האם כל אחד יכול לעבור טיפול בציפויי שיניים?

אין ספק שהיום ציפויי שיניים הם תחום הרבה יותר נרחב ונחשק מבעבר ובין הטיפולים הנפוצים בישראל, הודות להתפתחות הבלתי פוסקת שלו, ומגוון האפשרויות שהוא מציע לנו. אמנם זה עלול להפתיע אתכם, אבל לא כל אחד יכול לעבור טיפול כזה. לכל מטופל יש מאפיינים שונים, כמו סוג הסגר בחלל הפה, מצב השיניים או החניכיים, ועל מנת שנדע האם יש למטופל התאמה לטיפול, עליכם קודם להגיע לייעוץ אצל רופא השיניים בכדי שיבדוק את מצבכם וייתן לכם המלצות מותאמות אישית.

 

צרו קשר עכשיו>> 

 

מהי טכנולוגית לייזר דנטלי ולמה חשוב להשתמש בה?

אחד הדברים שחשוב לוודא לפני טיפול בציפויי שיניים הוא מצב החניכיים של המטופל.

מאד חשוב להתעניין אם במרפאה שבה תבחרו משתמשים בטכנולוגיה הנקראת ״לייזר דנטלי״, על מנת להבטיח לכם חווית טיפול איכותית ותוצאות משביעות רצון. הלייזר הדנטלי נותן אפשרות לבצע את הכנת השיניים והחניכיים בצורה לא פולשנית, ולעשות חיטוי של פני השטח של השיניים לפני הדבקת הציפויים. בנוסף, הלייזר הדנטלי מייצר קונטור של החניכיים וכך ניתן להשיג מראה בריא, יפה וטבעי הרבה יותר.

כיום, אין שום סיבה לכם כמטופלים להתפשר על איכות הטיפול ולבצע ציפויי שיניים ללא טכנולוגיית הלייזר הדנטלי אשר כבר קיימת במספר מרפאות שיניים מובילות בישראל. זכרו לשאול את המרפאה בה אתם מעוניינים לבצע את הטיפול האם הם משתמשים בטכנולוגיה זו. 

הטכנולוגיה המתקדמת, הדמיית Smile Design, וביצוע ממוחשב של ציפויים וכתרים אסתטיים:

כיום, ציפויי שיניים וכתרים אסתטיים מתאפשרים הודות לטכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת ביותר, שבמסגרתה רופא השיניים יוצר הדמיה ממוחשבת המוצגת בפני המטופל. בעזרת ההדמיה, יכולים המטופל והרופא להגיע למסקנות, לחשוב על דרכי פעולה אידיאליות, לראות את כל התמונה במלואה וכמובן לעשות תיאום ציפיות לגבי התוצאה הסופית.

במקרים מסוימים קיימת אופציה לבצע את הציפויים והכתרים במרפאת שיניים באופן מיידי בעזרת מכשיר הנקרא סורק דיגיטלי. זה מצמצם את כמות הביקורים של המטופל ונותן אפשרות לבצע את העבודה מיידית תוך טיפול אחד.

מחירים של ציפויי שיניים כתרים אסתטיים:

טיפול בציפויי שיניים וכתרים אסתטיים משלב מספר שלבים, וביניהם את עבודתו של רופא השיניים וגם של טכנאי השיניים (Master dental technician) . היות ומדובר על עבודה מורכבת שמעורבים בה לא מעט גורמים מקצועיים, חשוב גם להבין את העלויות הכלכליות שנלוות לעניין הזה. המחיר של ציפויי שיניים וכתרים אסתטיים מושפע מחומר הציפוי אותו תבחרו, זמני ההכנה, מורכבות הטיפול ועוד. באופן כללי, ניתן לומר שטווח המחירים הממוצע בשוק עבור ציפויי שיניים מסוג חרסינה וכתרים אסתטיים עומד על בין 3,000-6,500 ש"ח לציפוי או כתר בודד, ואילו המחיר הממוצע עבור ציפויי שיניים מסוג קומפוזיט עומד על בין 800-1,500 ש"ח. 

מה הופך את ד"ר רייר מיכאל ומרפאתו בתל אביב לאחד הרופאים האיכותיים לאסתטיקה הדנטלית?

אבחון מקצועי, תכנון נכון ושילוב של טכנולוגיות מתקדמות לביצוע הדמיה והלייזר הדנטלי לאורך כל הטיפול, יחד עם הניסיון הרב שצבר בתחום האסתטיקה הדנטלית (מעל ל-35 שנות ניסיון) מייצרים אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד, משפרים משמעותית את חווית הטיפול ומייצרות תוצאות מדויקות שנשמרות לאורך שנים רבות. 

 

שלח

תודה על פנייתך!

שם:

This field is required.

טלפון:

שדה חובה*

מייל:

שדה חובה*

הודעה:​

This field is required.

ניצור איתך קשר בהקדם.

כדי לקבל את הייעוץ מה השלב הבא?

במידה ואתם מעוניינים לקבוע ייעוץ לטיפול לשיפור באסתטיקה, מומלץ לכם בחום ליצור קשר עם מרפאתו של ד״ר מיכאל רייר, ברחוב הברזל 25, תל אביב.

 

 

מרפאת שיניים רמת החייל - רופא שיניים פרטי | ד

חדש!

טיפול שיניים וחניכיים באמצעות לייזר דנטלי